Rodzaje strojów kąpielowych – 6 różnych typów

Słyszałaś kiedyś nazwę biustonosz minimizer? Być może nie, bo ten rodzaj stanika nie jest tak znany jak braletka czy push-up. Czym jest minimizer i dlaczego powinny się nim zainteresować zwłaszcza koPodział kostiumów kąpielowych na tradycyjne bikini i stroje dwuczęściowe powoli zanika. Obecnie w sklepach znajdziesz kostiumy różniące się krojem biustonosza, fasonem majtek lub składające się topu zamiast stanika. Słowem – moda plażowa ewoluuje, co bardzo nas cieszy, ponieważ daje to kobietom duże pole do wyboru i umożliwia zakup stroju idealnego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym charakteryzują się różne kostiumy kąpielowe i wybierz odpowiedni dla siebie. biety z dużym biustem?

Strój kąpielowy jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Niepisana zasada mówi, że strój dobiera się do sposobu użytkowania. Kostium jednoczęściowy najczęściej przeznaczony jest do pływania w basenie lub w morzu. Taki strój dobrze przylega do ciała i nie krępuje ruchów, dzięki czemu pływa się po prostu komfortowo. 

Do opalania na plaży lepiej spisze się bikini, czyli strój dwuczęściowy. Niektóre modele biustonoszy od bikini nie mają ramiączek (lub można je odpiąć albo opuścić), dzięki czemu barki opalają się równomiernie, bez białych śladów.

Powyższych zasad nie traktuj jednak jak wyroczni, ale niezobowiązującą podpowiedź. Jeśli wygodniej pływa Ci się w bikini lub wolisz opalać się w jednoczęściowym kostiumie kąpielowym – nie ma sprawy, ubierz się, jak chcesz i baw się dobrze!

Jakie są rodzaje kostiumów kąpielowych jednoczęściowych?

Największą zaletą strojów kąpielowych jednoczęściowych jest to, że, umiejętnie dobrane, wyeksponują walory Twojej sylwetki lub optycznie poprawią to, co chciałabyś, aby wyglądało nieco inaczej. Np. mocno wykrojony dół stroju wizualnie wydłuży nogi, miseczki typu push up powiększą piersi, a strój kąpielowy z kopertowym dekoltem sprawi, że biust będzie wydawał się mniejszy.

  1. Monokini – cechą charakterystyczną tego stroju są mocne wycięcia na biodrach i plecach. Z tego względu przypomina on nieco bikini, w którym stanik i majtki połączone są paskiem lub innym wiązaniem. Monokini rekomendujemy kobietom, które chcą uwydatnić wcięcie w talii.
  2. Kostium pływacki – ma klasyczny krój bez żadnych ozdób. Często nie posiada wszytych miseczek i spłaszcza wizualnie biust. Jako że jest to strój dedykowany do pływania, producenci szyją go ze specjalnych materiałów, odpornych na działanie wody i chloru.

Jakie są rodzaje strojów dwuczęściowych?

Stroje dwuczęściowe można podzielić na kilka modeli, odróżnia je przede wszystkim rodzaj biustonosza.

  1. Bikini – choć „bikini” to zbiorcza nazwa na kostiumy dwuczęściowe, niektórzy tym mianem określają stroje, w których miseczki biustonosza wycięte są na kształt trójkąta i nie są usztywniane. Stanik nie ma typowych ramiączek, ma za to sznureczki, które wiąże się na plecach i szyi. Taki rodzaj biustonosza nie poradzi sobie z utrzymaniem dużego biustu, dlatego klasyczne bikini polecamy dziewczynom z mniejszymi piersiami.
  2. Kostium kąpielowy bardotka – to strój, w którym stanik wzorowany jest na klasycznym biustonoszu typu bardotka, który skutecznie podtrzymuje biust samym obwodem i z tego powodu producenci niekiedy rezygnują z doszywania do niego ramiączek. Niektóre modele mają wszyte lub wsuwane wkładki push-up, które optycznie powiększają biust. Kostium -dwuczęściowy z bardotką jest uniwersalny i najczęściej wybierany jako strój na plażę.
  3. Bikini bandeaubandeau to po francusku opaska i tak też wygląda góra od tego stroju: stanik to szeroki pasek materiału, który zakrywa biust. Nie ma ramiączek, tylko gumki wszyte na dole i na górze stroju, które sprawiają, że biustonosz nie zjeżdża z piersi. Bandeau, ze względu na brak usztywnień, jest dość wygodne, ale  jeśli jesteś aktywna na plaży (np. grasz w siatkówkę) warto, żebyś wiedziała, że nie utrzyma ono w ryzach większych piersi.

W przypadku dołu od stroju, do wyboru masz:

A może tanikini jako kompromis pomiędzy kostiumem jednoczęściowym a bikini?

Tankini to specyficzny rodzaj stroju kąpielowego, który nieraz zaliczany jest do kostiumów jednoczęściowych, a czasem do dwuczęściowych. Tanikini zasłania taki sam obszar ciała (lub nawet więcej) jak strój jednoczęściowy, ale zawiera dwa elementy odzieży: koszulkę, figi lub szorty, a niekiedy można spotkać się z tanikini ze spódniczką. Dzięki temu, że składa się z oddzielnych części, pozwala dowolnie komponować górę i dół stroju, ale na tym zalety tanikini się nie kończą.

W kostiumie tankini łatwo korzysta się z toalety, dlatego chętnie wybierają go dziewczyny w ciąży, które nie chcą opalać brzuszka, a jednocześnie częściej korzystają z łazienki. Tankini zapewnia im większy komfort i swobodę niż klasyczny kostium jednoczęściowy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.